O mnie


Jestem dyplomowanym tłumaczem języka niemieckiego. Ukończyłam Filologię tłumaczeniową z języka niemieckiego na Katedrze Języków Specjalistycznych UW. Zaczęłam tłumaczyć jeszcze na studiach i właśnie wtedy zrozumiałam, że wybrałam właściwą drogę zawodową w życiu. Odkąd skończyłam studia marzyłam o tym, by pracować jako tłumacz freelancer. Brakowało jednak odwagi, a życie nie sprzyjało moim marzeniom. Jednak marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. I tak narodził się pomysł, nagle, spontanicznie. I pojawiła się odwaga i usilne dążenie do celu, a efektem tego jest TranslArte. Nowy projekt, nowe wyzwanie, ogromna satysfakcja! W ramach działalności TranslArte zajmuję się tłumaczeniami w parach językowych DE>PL, PL>DE, IT>PL.

Cały proces tłumaczenia – od przeczytania tekstu, poprzez wyszukiwanie specjalistycznej terminologii, układanie wszystkiego w zdania, tak aby zachować sens tekstu źródłowego, aż po postawienie kropki w ostatnim zdaniu – daje mi ogromną satysfakcję z tworzenia, udoskonalania, kreowania nowego „wizerunku” tekstu, tak aby był zgodny z zamysłem autora i zrozumiały dla czytelnika.

Jednak sam język niemiecki mi nie wystarczał. Zarażona pasją do języka włoskiego zaczęłam jego intensywną naukę, mając również w planach tłumaczenia w parach językowych IT>PL i PL>IT, a docelowo DE>IT oraz IT>DE. Dla mnie wielkie wyzwanie, ale też motywacja.

Zawód tłumacza to wymagająca profesja. Potrzeba dużej dawki cierpliwości, dokładności, wnikliwości, dociekliwości. Dla tych, co lubią zagłębiać się w daną dziedzinę, lubią drążyć, aż nie znajdą odpowiedniego terminu, którym sprawia przyjemność zadawanie dociekliwych pytań i nie spoczną, aż nie otrzymają odpowiedzi, bo od tego zależy efekt końcowy i zadowolenie klienta.

Ale oprócz dociekliwości i cierpliwości niezmiernie ważne są również samodyscyplina i terminowość. Bez tych cech tłumacz nie utrzyma się na rynku jako profesjonalny, godny zaufania, rzetelny i odpowiedzialny specjalista.

Jako tłumacz freelancer mam możliwość współpracy z wieloma biurami tłumaczeń, z firmami i klientami indywidualnymi.

I jestem sama sobie szefem 😊 Cel osiągnięty 😊

Ale że lubię wyznaczać sobie nowe ambitne cele i sięgać po marzenia, rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku Kosmetologii w WSIiZ w Warszawie. Towarzyszą mi teraz ciężka praca i nauka, zarwane noce i wczesne pobudki, a obok tego ogromna satysfakcja, radość, entuzjazm, ogromne zaangażowanie w życie uczelni, nowe możliwości zawodowe, poczucie spełnienia i wielka potrzeba pomagania innym. Interesuje mnie holistyczne podejście do kwestii piękna. Właściwa pielęgnacja skóry, zbilansowana dieta i zdrowy sposób odżywiania, aktywność fizyczna to główne czynniki pozwalające nam na długo zachować młodość.

Pragnę wspierać kobiety i mężczyzn we właściwej pielęgnacji skóry… poprzez blog, video, media społecznościowe, kanał na YouTube, artykuły i recenzje. To wszystko już wkrótce!